loader
bg-category
Tento populárny antibiotikum zmenil bielych mužov oči modré

Podeľte Sa S Priateľmi

Články Autora: Theresa Manning

Mierne zmeny farby očí zriedka signalizujú zdravotné problémy - v konečnom dôsledku sa farba očí môže meniť s vekom. Avšak, ak sa tvoje oči stanú napríklad svetlým odtieňom modrej, to určite vyvoláva obavy.

Bohužiaľ, to je presne to, čo sa stalo s jedným mužom, ktorý bol nútený navštíviť lekára, keď sa jeho oči posunuli k hrozivej námornej farbe. Správa zverejnená spoločnosťou New England Journal of Medicine odhalil 70-ročného muža, ktorý mal bielych očí, známy medicínsky ako sklera, premenil sa z mliečneho na indigo. Prekvapivo nemal žiadnu bolesť, jeho vízia bola v normálnych pokynoch a jeho celkové zdravie očí bolo úplne normálne. Páchateľ tohto farbenia: populárne antibiotikum nazývané minocyklín, ktoré sa bežne používa na liečbu bakteriálnych infekcií a ťažkej akné. Minocyklín je tiež známy svojimi protizápalovými vlastnosťami, čo ho robí liekom pre pacientov trpiacich reumatoidnou artritídou.

Podľa správy, príslušný pacient užíval minocyklín viac ako 15 rokov ako liečba artritídou a pomaly pozoroval farebnú zmenu v čase. Hoci nie je úplne jasné, ako sa tento proces stane, lekári za článok, Jawad Arshad a Rony Sayegh, MD, sa domnievajú, že sa to môže objaviť ako vedľajšia reakcia minocyklínu a melanínu alebo železa, ktoré tvoria "nerozpustné komplexy" telo a držať okolo. Hoci pacient vymenil antibiotiká, po celom svete mal stále blues na nových liekoch.

Toto nie je prvý prípad, ktorý sa týka farbenia minocyklínom alebo hyperpigmentácie. V roku 2016 štúdia s takmer 300 pacientmi používajúcimi liek ako dlhodobé riešenie zistila, že zatiaľ čo len tri percentá pacientov mali modré zafarbenie skléry, viac ako polovica pacientov vykazovala určité znaky zmeny farby po štyroch a pol rokoch , najmä v ich koži.

Okrem toho článok publikovaný v Americká akadémia oftalmológie v marci 2007 podrobne popísal podobný prípad 79-ročného pacienta nazvaného "Eleanor Green". Po 10 rokoch užívania minocyklínu sa časti ucha, tváre, obočie a nechtov stali zakaleným kobaltom. Po ukončení liečby dokázala pani Green iba čiastočné zníženie pigmentácie. Farba nás šokovala.

Podeľte Sa S Priateľmi

Vaše Komentáre